Przewodnik kupującego monitora objawów funkcji życiowych

Przewodnik kupującego monitora objawów funkcji życiowych

Kardiomonitory

Oznaki życiowe jednostki wskazują stan najbardziej podstawowych funkcji organizmu. Przyjmowanie czyichś parametrów życiowych to dobry sposób na szybką ocenę ogólnego stanu zdrowia. Oznaki życiowe dostarczają lekarzom informacji potrzebnych do postawienia diagnozy, a następnie mogą podać leki lub plan leczenia. Niektóre parametry życiowe można pobrać i ocenić natychmiast, podczas gdy inne są bardziej dogłębnymi testami zdrowia danej osoby.

Kardiomonitor wskazuje stan funkcji życiowych pacjenta. Aby podjąć świadomą decyzję, który monitor objawów życiowych kupić, lekarz będzie chciał poznać konfigurację monitora parametrów życiowych, czy marka będzie miała wpływ na całkowity koszt, jakie funkcje urządzenia będą kluczowe dla ich praktyki i ilość, w jakiej należy kupić monitory funkcji życiowych, aby uzyskać najlepszą ogólną wartość.Oznaki życia

Istnieje wiele parametrów życiowych, które są typowe dla lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia do pomiaru w różnych warunkach. Niektóre z tych parametrów życiowych obejmują:

Puls : Tętno jest miarą tętna osoby lub liczby uderzeń serca na minutę.
Ciśnienie krwi : Ciśnienie krwi to siła nacisku krwi na ściany tętnic podczas skurczu i rozluźnienia serca.
Nieinwazyjne ciśnienie krwi (NIBP) : NIBP mierzy ciśnienie krwi pacjenta w sposób ciągły, aby ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta w czasie. NIBP wymaga nieinwazyjnych mankietów do pomiaru ciśnienia krwi.
Inwazyjne ciśnienie krwi (IBP) : Technika ta jest często stosowana na oddziałach intensywnej opieki medycznej lub innych oddziałach ratunkowych, które obejmują inwazyjny pomiar przepływu krwi.
Pulsoksymetria : Pulsoksymetria służy do testowania ilości tlenu we krwi. Jest to bardziej rozbudowany test, który zwykle jest wykonywany w szpitalu lub gabinecie lekarskim.
Temperatura : Temperatura ciała jest dobrą miarą tego, czy wpływa na nią infekcja czy choroba. Jeśli temperatura spada z powodu zwiększonego poziomu leczenia, prawdopodobnie organizm zareaguje na leczenie.
Oddychanie : Częstość oddechów to liczba oddechów wykonywanych przez osobę na minutę i jest ważnym wskaźnikiem ogólnego stanu zdrowia osoby.
Czynniki wpływające na cenę monitora funkcji życiowych:

Konfiguracja
Decydując się na zakup monitora objawów życiowych (VSM), ważne jest, aby wziąć pod uwagę, które parametry życiowe będą często rejestrowane w Twojej praktyce. Znajomość tych informacji pomoże zawęzić opcje i pomóc w zarządzaniu, ile Twoja praktyka wydaje na maszynę.

Na przykład inwazyjne ciśnienie krwi (IBP) jest cechą, którą kardiolog lub lekarz medycyny ratunkowej uznałby za korzystną w swojej praktyce. Natomiast nieinwazyjne ciśnienie krwi (NIBP) jest cechą, która wystarczyłaby w przypadku większości praktyk, które nie wymagają zaawansowanych interwencji kardiologicznych. Jak możesz sobie wyobrazić, im więcej opcji ma Twój monitor parametrów życiowych, tym droższa będzie cena detaliczna. Jeśli w Twojej placówce wystarczy zmierzyć SpO2 i nieinwazyjne ciśnienie krwi (NIBP), cena będzie znacznie niższa niż w przypadku konieczności pomiaru temperatury w jamie ustnej lub bębenkowej.

Podstawowy monitor funkcji życiowych z tylko NIBP i SpO2 będzie kosztował od 800 do 1795 zł w zależności od marki, wieku i technologii monitora objawów życiowych. Jeśli Twoja placówka wymaga temp. Bębenkowej lub ustnej, możesz założyć, że cena wzrośnie gdziekolwiek z 200-800 zł, co oznacza, że ​​średnia cena wyniesie około 1095 USD - 2295 zł. Jeśli z jakiegoś powodu Twoja placówka potrzebuje dodatkowych parametrów, zalecamy zakup monitora pacjenta.

Nawet technologia SpO2 będzie się różnić ceną. Kupując technologię Masimo SpO2, będzie ona miała wyższą cenę niż Nellcor lub inne opcje czujnika SpO2. Co prowadzi do kolejnego ważnego czynnika determinującego cenę: marki .

Marka
Podobnie jak w przypadku każdego produktu konsumenckiego, cena każdego monitora funkcji życiowych będzie się różnić w zależności od marki. Welch Allyn, GE Healthcare, Contec i Edan to marki o ugruntowanej pozycji, dlatego ich monitory funkcji życiowych będą droższe. Częściowo wynika to z ukrytych kosztów marketingowych, które są potrzebne, aby ich marka była istotna. Innym wpływem wyższych kosztów są produkty wytwarzane przez jedną firmę i sprzedawane przez inną firmę.

Mniej znane marki monitorów funkcji życiowych są zazwyczaj najlepszymi opcjami dla każdego obiektu, ponieważ zapłacona cena będzie bardziej odzwierciedlała jakość technologii, a nie koszty marketingu związane z dużą marką. Jednak nazwy marek zwykle wpływają na chęć osoby do zakupu produktu w nadziei, że otrzymają lepsze opcje gwarancji i wsparcie techniczne. Jednak przy zakupie monitora funkcji życiowych (VSM) należy sprawdzić, czy przystępne cenowo VSM oferuje podobne lub lepsze gwarancje i usługi, jak nazwy marek.

cechy
Funkcje odgrywają decydującą rolę w cenie sprzętu i łatwości użytkowania. Podobnie jak w pełni załadowany samochód, im więcej funkcji ma urządzenie medyczne, tym większy jest koszt. Niektóre z tych dodatkowych funkcji obejmują drukowanie, wyniki pomiarów funkcji życiowych, bezprzewodowe połączenie z siecią, ekran dotykowy itp.

Dodanie drukarki do monitora funkcji życiowych może przynieść od 150 do 500 zł w zależności od marki i dystrybutora. Dodanie WiFi lub ekranu dotykowego może zwiększyć początkową cenę monitora objawów funkcji życiowych o 1000 zł.Kupujący zdecyduje, który monitor funkcji życiowych będzie posiadał funkcje, które będą najlepszą inwestycją w Twojej praktyce / obiekcie.

Kupując mniejszy lub nowszy obiekt, możesz nie potrzebować żadnych solidnych funkcji, takich jak bezprzewodowa transmisja danych, ekrany dotykowe lub opcje mobilności. Jeśli przebywasz w szpitalu lub dużej placówce medycznej, funkcje i funkcje, takie jak bezprzewodowa transmisja danych, mogą być absolutnym wymogiem.

Ilość
Liczba maszyn, które kupuje Twoja placówka, może również wpłynąć na cenę i dostępne rabaty. Kupując dla nowszej lub mniejszej placówki medycznej, najprawdopodobniej będziesz musiał kupić mniej jednostek. W przypadku zakupów w większym obiekcie, który chce nabyć wiele monitorów parametrów życiowych, magazynowanie / duża ilość wpływa na ogólną cenę.

Kupowanie więcej niż jednego monitora zwiększy pewien rodzaj rabatu, niezależnie od tego, czy kwota rabatu jest znaczna, czy minimalna, będzie zależała od dystrybutora, od którego kupujesz. Kupując więcej niż 3 monitory zazwyczaj otrzymasz 10% zniżki. Kupując 5 lub więcej monitorów czynności życiowych, możesz uzyskać do 25% zniżki na sugerowaną cenę detaliczną.Podsumowanie

Krótko mówiąc, przy zakupie monitora parametrów życiowych cena nie jest jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, ani też nie powinna być czynnikiem decydującym. Konfiguracja urządzenia jest ważna, ponieważ wszystkie praktyki mają różne wymagania i prawdopodobnie będą wymagały unikalnych konfiguracji. Marka nie jest bardzo ważna, jakość monitorów funkcji życiowych opiera się na technologii, a nie nazwie, w większości przypadków nazwa będzie niepotrzebnym dodatkowym kosztem. Funkcje monitorów czynności życiowych nie są niezbędne, ale mogą zapewnić monitorowi objawów czynności życiowych łatwiejszą obsługę i praktyczność. Wreszcie, ilość, po jakiej kupowane są monitory czynności życiowych, może zapewnić znaczny rabat na każdą jednostkę.

Akcesoria

Mankiety do pomiaru ciśnienia krwi
Rurki NIBP
Osłony sondy
Stojaki na kółkach

Czytaj więcej »

Ceny

Atrakcyjne ceny Euro-Medical. Zapraszamy.

http://www.euro-medical.pl/lozka-szpitalne
http://www.euro-medical.pl/szafki-przylozkowe
http://www.euro-medical.pl/wozki-do-przewozenia-chorych
http://www.euro-medical.pl/fotele-ginekologiczne
http://www.euro-medical.pl/lozka-porodowe
http://www.euro-medical.pl/wozki-medyczne
http://www.euro-medical.pl/stoly-operacyjne
http://www.euro-medical.pl/lampy-operacyjne
http://www.euro-medical.pl/laryngoskopy

Czytaj węcej »

| Kardiomonitor  | Aparat ekg  |  Wózek reanimacyjny  | Wózek anestezjologiczny | Wózek do przewożenia chorych | Łóżka szpitalne  | Szafeczki przyłóżkowe | Spirometry |   | Holtery   |  Pompy infuzyjne   |   Aparaty ktg     |  Fotele ginekologiczne    |  Pulsoksymetry    | Ssaki medyczne    | Koncentrator tlenu    | Wózki zabiegowe    |
.