Kardiomonitory: jakie placówki ich potrzebują i jak są drogie?


Kardiomonitory: jakie placówki ich potrzebują i jak są drogie?

Kardiomonitory to elektroniczne urządzenia medyczne składające się z funkcji monitorowania i przetwarzania czujników oraz wyświetlacza LED / ekranu. Ich główną funkcją w porównaniu z monitorami funkcji życiowych jest obserwowanie pacjentów przez długi czas i zawsze monitorowanie EKG 3/5 odprowadzenia. Standardowy monitor pacjenta będzie monitorował EKG (elektrokardiograf), NIBP (nieinwazyjne ciśnienie krwi), SpO2 (procent nasycenia O2) i temperaturę , jednak droższe monitory pacjenta mogą monitorować dodatkowe parametry, takie jak analizator gazów anestetycznych (AGA), pływowe CO2 i inne parametry wyższej ostrości wzroku (SpO2, indeks bispektralny, kardiografia impedancyjna i inwazyjne ciśnienie krwi).Jakie czynniki odgrywają rolę w cenie monitorów pacjenta?

Istnieje kilka czynników, które mają wpływ na to, ile kosztuje monitor pacjenta w 2020 r. , Ale najważniejsze z nich to: marka , konfiguracja , funkcje i parametry dodatkowe . Czynniki te mogą tworzyć zmienny zakres średniego kosztu monitorów pacjenta, dlatego ważne jest, aby przed rozpoczęciem wyszukiwania monitora pacjenta dla swojej placówki rozważyć następujące pytania:

Czy nazwa marki odgrywa dużą rolę przy podejmowaniu decyzji o zakupie?
W jakim środowisku będzie znajdować się monitor pacjenta?
Czy Twój monitor musi być bogaty w funkcje (bezprzewodowa transmisja danych, ekran dotykowy, CMS)?
Czy monitor pacjenta będzie musiał monitorować dodatkowe parametry?
Po udzieleniu odpowiedzi na te pytania będziesz w znacznie lepszej pozycji, aby znaleźć idealną maszynę dla swojego zakładu. Przyjrzyjmy się, dlaczego każdy z tych czynników wpływa na cenę monitora Twojego obiektu.

Marka

Marka monitora pacjenta odgrywa dużą rolę w cenie i dostępności sprzętu medycznego. Bardziej popularne marki, takie jak Welch Allyn i GE Healthcare, często wzmacniają znaczną marżę cenową. Mniej znane marki często mają niższe koszty wejścia i zazwyczaj mają porównywalne cechy i funkcjonalność. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że mniej znane marki mogą czasami mieć lepszą ofertę produktową w dłuższej perspektywie. Średni koszt nowego monitora pacjenta firmy Contec wynosi od 3000 do 5000 zł, podczas gdy średni koszt monitora pacjenta CardioTech może wynosić od 1995 do 3995 zł . Konieczne jest ustalenie, czy chcesz wydać dodatkowe 1000-3000 zł na markę, a nie na dodatkowe funkcje, funkcje lub bardziej zaawansowane konfiguracje.

Jakie urządzenia wymagają monitorów pacjenta?
Kardiomonitory są niezbędnymi instrumentami, które są powszechnie stosowane w szpitalach, oddziałach intensywnej terapii, izbach przyjęć i karetkach pogotowia. Monitory pacjenta odgrywają integralną rolę w każdym środowisku medycznym, które ma do czynienia z pacjentami w stanie krytycznym. Monitory pacjenta są również potrzebne w mniej intensywnych placówkach medycznych, takich jak gabinety dentystyczne i centra chirurgiczne, w których podaje się środki znieczulające.Konfiguracja

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na cenę zakupu monitora pacjenta jest konfiguracja wymagana w Twojej placówce. Jeśli Twoja placówka medyczna potrzebuje tylko podstawowych funkcji monitorowania * , średni koszt może wynosić zaledwie 1695 zł . Jeśli Twoja placówka wymaga monitorowania kapnografii w strumieniu głównym lub pobocznym, może to zwiększyć cenę o 1,995 zł, co daje szacunkowy średni koszt wynoszący 3595 zł . Konfiguracje parametrów wyższej ostrości są bardzo rzadkie i będą używane tylko w określonych obiektach i środowiskach. Jeśli potrzebujesz monitorowania wielu gazów lub monitorowania O2, zobacz Parametry dodatkowe .

cechy

Funkcje również odgrywają dużą rolę w ostatecznej cenie monitora pacjenta. Większość funkcji oferowanych przez monitory pacjenta jest pomocna w organizacji pracy w placówce, ale rzadko są potrzebne. Niektóre popularne funkcje to WiFi (bezprzewodowa transmisja danych), ekran dotykowy i oprogramowanie CMS dla wielu pomieszczeń lub monitorów. Każda z tych funkcji zwiększa koszty monitora pacjenta. Dodanie Wi-Fi do monitora pacjenta może kosztować 100-300 zł . Jeśli potrzebujesz ekranu dotykowego do monitora pacjenta, zwiększy to koszt monitora pacjenta o około 100–300 zł lub więcej. Wreszcie dodanie CMS (Central Monitoring Station) drastycznie podniesie twoją cenę, ale w większości przypadków CMS nie będzie potrzebny. Jeśli potrzebujesz CMS, spodziewaj się od 5000 zł do 10000 zł dodane do Twojej ceny.Dodatkowe parametry
Istnieje kilka innych parametrów, które nie są standardowe przy zakupie podstawowego monitora pacjenta. Jak wspomniano powyżej, standardowe parametry to EKG, NIBP, SpO2 i temperatura, ale jakich innych parametrów może potrzebować placówka do monitorowania pacjentów? W niektórych szczególnych przypadkach placówka medyczna może wymagać wyższych parametrów ostrości, takich jak monitorowanie SpO2 i monitorowanie AGA. Dodanie monitorowania AGA do monitora pacjenta powoduje znaczny wzrost ceny. Średni koszt monitora pacjenta z monitorowaniem AGA to 5000–10 000 zł . Niestety, ponieważ monitory pacjenta o wyższej ostrości są rzadkością, dostępnych jest mniej opcji, jeśli chodzi o nazwy marek, co oznacza, że ​​być może trzeba będzie wydać znacznie więcej na monitor pacjenta znanej marki, który może monitorować monitorowanie AGA lub SpO2.Monitory pacjenta z parametrami standardowymi (EKG, NIBP, SpO2 i temperatura): 4000 zł - 12 000 zł
Parametry standardowe (EKG, NIBP, SpO2 i Temp), W TYM CO2: 3995 zł - 6 000 zł


Jeśli Ty lub Twoja placówka rozważacie zakup monitora pacjenta, istnieje kilka czynników, które odgrywają dużą rolę w określaniu ceny maszyny. Zrozumienie, co należy monitorować i w jakim środowisku będzie znajdować się kardiomonitor, może pomóc w znalezieniu idealnej maszyny dla Państwa placówki. Miej oczy szeroko otwarte i kontynuuj odwiedzanie naszego bloga, aby uzyskać więcej informacji na temat monitorów pacjentów i innych urządzeń medycznych w przyszłości. Kiedy jesteś gotowy zainwestować w monitory pacjenta, odwiedź naszą stronę specjalną, aby skorzystać z naszych aktualnych promocji lub skontaktuj się z jednym z naszych ekspertów.

Czytaj więcej »

Aparatura Medyczna

Czytaj więcej »

| Kardiomonitor  | Aparat ekg  |  Wózek reanimacyjny  | Wózek anestezjologiczny | Wózek do przewożenia chorych | Łóżka szpitalne  | Szafeczki przyłóżkowe | Spirometry |   | Holtery   |  Pompy infuzyjne   |   Aparaty ktg     |  Fotele ginekologiczne    |  Pulsoksymetry    | Ssaki medyczne    | Koncentrator tlenu    | Wózki zabiegowe    |
.